Eskilstunaortens Ryttarförening – 28 – 29 August

Lätt B:2

Place Rider Horse  
2 Ebba Graversen Atomic Zeldanium 66.000

Lätt A:P1

Place Rider Horse  
1 Julia Berggren Heidehof´s Calypso 63.289

Lätt B:1

Place Rider Horse  
2 Ebba Graversen Atomic Zeldanium 66.964


Kimstad Ryttarförening med Lag SM Dressyr 2021 – 26 – 29 August

Medelsvår B:1 – sponsras av Agria

Place Rider Horse  
1 Clara Eckerström Florican af Ekeby (SWB) 68.929

Procentsammanställning Lag

Place Rider Horse  
1 Lagledare: Märit Olofsson Nääs 206.003

Medelsvår A:1 – sponsras av DJ Jonake Dreamell

Place Rider Horse  
2 Sanna Brostedt All Inclusive (SWB) 66.239

FEI Intermédiaire I Folksam Lag SM Kval – sponsras av Folksam och Wiromin AB

Place Rider Horse  
1 Charlotta Lundblad X-Cilent (SWB) 69.804

FEI Prix S:t Georges Folksam Lag SM Kval – sponsras av Folksam och Wiromin AB

Place Rider Horse  
4 Märit Olofsson Nääs Quintana 67.353

Medelsvår A:1 Folksam Lag SM Kval – sponsras av Folksam och Wiromin AB

Place Rider Horse  
1 Sara Grönvall Maddox 68.846
6 Evelina Söderström Zancas Klint 65.727

Lag-SM final

Place Rider Horse  
1 Lagledare: Märit Olofsson Nääs 204.540

Medelsvår A:1 Folksam Lag SM Final – sponsras av Folksam, The Pet Portrait, Ica Nära Birgersson Gusu

Place Rider Horse  
1 Sara Grönvall Maddox 70.128
2 Evelina Söderström Zancas Klint 68.889

Medelsvår A:1 – sponsras av Orga Kvarn AB

Place Rider Horse  
1 Sanna Brostedt All Inclusive (SWB) 67.778


Gripens Ryttarförening – 19 – 22 August

FEI Inledande program 5-åriga hästar

Place Rider Horse  
1 Charlotta Lundblad Santorini (SWB) 82.800

Lätt A:3

Place Rider Horse  
1 Charlotta Lundblad Münchhausen ZGE 67.857
3 Annie Ryhnell Milea NL (SWB) 65.286

Medelsvår B:1

Place Rider Horse  
1 Märit Olofsson Nääs Funkenflug 71.071

FEI Intermédiaire II

Place Rider Horse  
1 Frida Hallgren Alive 66.030

Meetingpris Intermediaire II + GP

Place Rider Horse  
1 Frida Hallgren Alive 0.000
1 Emelie Eklund Detroit 0.000

Meetingpris LB

Place Rider Horse  
1 Johanna Svensson Velaggio (SWB) 0.000

Meetingpris LA

Place Rider Horse  
1 Charlotta Lundblad Münchhausen ZGE 0.000
1 Annie Ryhnell Milea NL (SWB) 0.000

Meetingpris MSVC

Place Rider Horse  
1 Maja Dalersjö Givenchy SEQ (SWB) 0.000
1 Annie Ryhnell Ramsay (SWB) 0.000

Meetingpris 5-åringar

Place Rider Horse  
1 Charlotta Lundblad Santorini (SWB) 0.000

Meetingpris MSVB:1+2

Place Rider Horse  
1 Märit Olofsson Nääs Funkenflug 0.000
1 Cornelia T Pettersson Fredensdals Valegra (F. 2) 0.000

FEI Grand Prix

Place Rider Horse  
1 Emelie Eklund Detroit 64.130


Salaortens Ryttarförening – 21 – 22 August

Lätt C:1

Place Rider Horse  
2 Alice Berggren Magic Gold 69.074

Medelsvår A:1

Place Rider Horse  
2 Jennie Arvenäs Skikkilds Alure 66.795

Medelsvår B:5

Place Rider Horse  
1 Jennie Arvenäs Skikkilds Alure 65.957


Dressyr SM Seniorer, U-25, Unga ryttare, Juniorer och Children – 13 – 22 August

Folksam SM Seniorer kval 1 – FEI Grand Prix. Klassen sponsras av Dequestrian by Oldfors

Place Rider Horse  
2 Jeanna Högberg Lorenzo 74.348

Folksam SM U25 Consolation – FEI Intermédiaire II

Place Rider Horse  
1 Evelina Söderström Latinotanz 67.500

SM Senior

Place Rider Horse  
2 Jeanna Högberg Lorenzo 153.478

Folksam SM Seniorer Final – FEI Grand Prix Kür

Place Rider Horse  
2 Jeanna Högberg Lorenzo 79.130


Ryttarkamraterna Kumla – 14 – 15 August

FEI Intermédiaire I

Place Rider Horse  
2 Charlotta Lundblad X-Cilent (SWB) 68.971


Märsta Ridklubb – 13 – 15 August

FEI Grand Prix

Place Rider Horse  
1 Emelie Eklund Detroit 63.587
2 Charlotta Lundblad Wellington 60.725

FEI Prix S:t Georges

Place Rider Horse  
4 Märit Olofsson Nääs Quintana 66.373

FEI Prix S:t Georges

Place Rider Horse  
1 Sara Grönvall Maddox 68.382
3 Karin Persson Itaparica (SWB) 66.422

FEI Prix S:t Georges

Place Rider Horse  
3 Märit Olofsson Nääs Quintana 67.255

Medelsvår B:5

Place Rider Horse  
3 Hedda Aspheim The Dancing Queen (SWB) 66.277

Lätt A:3

Place Rider Horse  
2 Elin Lavén Caxie 71.857

Lätt B:3

Place Rider Horse  
3 Felicia Grimmenhag Ramsay (SWB) 70.484


Vallentuna Ridklubb – 6 – 8 August

FEI Intermédiaire I

Place Rider Horse  
1 Sara Grönvall Maddox 69.608


Sundbyholm Summer Games med Granngården Riksmästerskap – 3 – 8 August

ALFAB 1.40 bed. A:0

Place Rider Horse  
2 Erik Gerdt Caramio (SWB) 0/75.50


MunkaLjungby Ridklubb – 7 – 8 August

0.80 bed. A

Place Rider Horse  
1 Mohamad Yaman Ismael Quibelle 0/71.95