Glostrup Rideklub – 26 – 28 October

LB2** (110 cm) B4

Place Rider Horse  
1 Henriett Øster Lörincz BRYDEGAARDENS HAPPY HEART 0-0/32.80

LC (100 cm) B4

Place Rider Horse  
2 Ina Karlshøj Julegaard FLIKE 0-0/33.80


Heby Ryttarförening – 28 October

Medelsvår B:5

Place Rider Horse  
3 Nina Norling Lorea 66.489


Linköpings Fältrittklubb – 25 – 28 October

FEI Prix S:t Georges Sponsras av Plantagen och Krafft

Place Rider Horse  
2 Jeanna Högberg JH’s Daenerys 71.373
3 Evelina Söderström Weihenstephaner 70.980
4 Mads Hendeliowitz Autograf Q (SWB) 70.294

Medelsvår A:1 sponsras av SE Equipment och Kingseröd Trailer

Place Rider Horse  
1 Jeanna Högberg JH’s Daenerys 71.410
4 Mads Hendeliowitz Fiera Girl (36) (SWB) 66.880

FEI Grand Prix Special sponsras av Agria Hästförsäkring

Place Rider Horse  
2 Jeanna Högberg Duendecillo P 71.844

Intermédiaire I B sponsras av Lejonfastigheter AB & Labbelmåla Naturbruk

Place Rider Horse  
2 Emelie Eklund Detroit 66.279

Medelsvår B:4 sponsras av Hööks

Place Rider Horse  
5 Mads Hendeliowitz Florican af Ekeby (SWB) 67.935

FEI Grand Prix Kür Sponsras av Final LiveArena & DressagePower Grand Prix Tour

Place Rider Horse  
3 Jeanna Högberg Duendecillo P 72.142
6 Mads Hendeliowitz Sir Adam 71.275

FEI Kür (UR) Sponsras av Final LiveArena & DressagePower Young Rider Trophy

Place Rider Horse  
1 Evelina Söderström Weihenstephaner 75.734


Södra Sallerups Ryttarförening – 27 – 28 October

Medelsvår C:1

Place Rider Horse  
2 Ellen Hedbys Sonnenkönigin 65.000


Föreningen Mantorps Ryttarna – 19 – 21 October

FEI Prix S:t Georges Sjögestad motell

Place Rider Horse  
2 Emmelie Karlsson Cragganmore 67.304


Strömsholms Ridsportförening – 20 – 21 October

0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A:0/A:0

Place Rider Horse  
7 Vilma Höglund Prius 0-0/30.46


Eskilstunaortens Ryttarförening – 21 October

FEI Intermédiaire I

Place Rider Horse  
3 Märit Olofsson Nääs Quintana 65.490

Medelsvår B:2

Place Rider Horse  
1 Sanna Brostedt All Inclusive (SWB) 71.163
2 Amanda Gunnarson Sandoro 69.767


Albertslund Rideklub – 20 – 21 October

LD Springning Heste (90 cm) B3

Place Rider Horse  
2 Patricia Larsen MALTHE NØRMARK 0-0/44.00


Tierps Ryttarklubb – 21 October

Lätt A:P1

Place Rider Horse  
1 Elin Dahlberg Joskin F 72.237


Märsta Ridklubb – 20 October

Lätt A:3

Place Rider Horse  
4 Anna Gerdt Solitaire 64.571

Lätt B:3

Place Rider Horse  
2 Anna Gerdt Lotus Elise (SWB) 67.727