Senaste nytt

Åstorpsortens Ryttarförening – 20 – 22 March

Horsepartner FEI Prix S:t Georges

Place Rider Horse  
3 Jenny Ann-Charlotte Pettersson Evita 68.774


Fagersta Ryttarklubb – 22 March

FEI Prix S:t Georges

Place Rider Horse  
2 Charlotta Lundblad X-Cilent (SWB) 66.225
3 Märit Olofsson Nääs Quintana 65.539
4 Charlotta Lundblad Corrie B 63.480

Medelsvår B:5

Place Rider Horse  
4 Nuno Miranda Silva Ramses A 64.787


Södertälje Ridklubb – 15 March

Medelsvår C:1

Place Rider Horse  
3 Vanessa Falk Adrienne MB 63.690


Strömsholms Ridsportförening – 12 – 15 March

Medelsvår B:5

Place Rider Horse  
2 Mads Hendeliowitz Itaparica (SWB) 70.745
4 Charlotta Lundblad Corrie B 69.043
6 Nuno Miranda Silva Atterupgaards Foxtrot 67.340

FEI Inledande program 6-åriga hästar

Place Rider Horse  
1 Jeanna Högberg Just on Time 77.400

FEI Inledande program 5-åriga hästar

Place Rider Horse  
1 Jeanna Högberg Mr Grey VH (SWB) 82.600

FEI Intermédiaire II

Place Rider Horse  
1 Karin Öljemark Samson 69.608
3 Jeanna Högberg JH’s Daenerys 69.118

Medelsvår A:1 Sponsras av Strömsholms Sadelmakeri

Place Rider Horse  
2 Mads Hendeliowitz Milwaukee 69.957
10 Christina Lundblad Coldplay WH (SWB) 64.615

FEI Prix S:t Georges Klassen sponsras av Equestrian Stockholm

Place Rider Horse  
1 Jeanna Högberg Astoria (SWB) 75.490
4 Mads Hendeliowitz Fiera Girl (36) (SWB) 69.412
9 Evelina Söderström Weihenstephaner 67.990

FEI Grand Prix

Place Rider Horse  
2 Mads Hendeliowitz Jimmie Choo Seq 70.869

Medelsvår A:1

Place Rider Horse  
3 Märit Olofsson Nääs Quintana 65.897

FEI Grand Prix Kür

Place Rider Horse  
3 Mads Hendeliowitz Jimmie Choo Seq 71.408

FEI Intermédiaire I

Place Rider Horse  
1 Jeanna Högberg Astoria (SWB) 74.853
3 Evelina Söderström Weihenstephaner 69.069
4 Mads Hendeliowitz Fiera Girl (36) (SWB) 68.382


Lillhagens Ridklubb – 6 – 8 March

1.15 bed. Två faser A:0/A:0

Place Rider Horse  
1 Engla Westerberg Magnificent 0/62.99


Gävle Ryttarsällskap – 8 March

Lätt B:1

Place Rider Horse  
5 Emma Michaelsson Solwinnie af Torslunda (SWB) 63.393


Fagersta Ryttarklubb – 7 – 8 March

Medelsvår C:1

Place Rider Horse  
4 Lina Rockhammar Bulgari SEQ (SWB) 63.810

Lätt B:2

Place Rider Horse  
2 Märit Olofsson Nääs Funkenflug 68.333


Glostrup Rideklub – 6 – 8 March

MB-open-A

Place Rider Horse  
4 Sara Trærup KERIDO A EGELYKKEN 66.711

LC-open – Privatrytterafdeling

Place Rider Horse  
1 Mathilde Merry Pedersen ABILDGAARDS MC QUEEN 69.600
3 Jennifer Larsson ALADDIN AF HAGESHOLM 65.833

LD-open – Privatrytterafdeling

Place Rider Horse  
1 Mathilde Merry Pedersen ABILDGAARDS MC QUEEN 73.333


Södertälje Ridklubb – 23 February

1.10 bed. Två faser A:0/A:0

Place Rider Horse  
1 Louise Hiort af Ornäs Cohiba’s Lottery (SWB) 0/69.20


Ishøj Sportsrideklub – 23 February

LD1-LD2 sløjfeklasse Pony – trækker eller opråber tilladt.

Place Rider Horse  
3 Lea Aggie Bohn Andersen HOPLA – 3 66.190

LC1-LC3 sløjfeklasse Hest

Place Rider Horse  
2 Jennifer Larsson ALADDIN AF HAGESHOLM 66.667